Reklama

Reklama

David Price stawia na Wildera w walce z Joshuą

Po ostatnim występie Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) jego rodak David Price (21-4, 18 KO) zmienił zdanie na temat tego, jak wyglądałaby walka unifikacyjna pomiędzy AJ-em a Deontayem Wilderem (39-0, 38 KO).

"Zanim zobaczyłem pojedynek Joshuy z Takamem, sądziłem, że Joshua wytrze podłogę Wilderem. Teraz myślę jednak, że dzięki swojemu długiemu zasięgowi ramion Wilder pokonałby Joshuę. Anthony świetnie boksuje z bliska i w półdystansie, ale z większej odległości jego ciosy nie są już tak szybkie, dlatego sądzę, że Wilder miałby duże szanse, aby go znokautować" - powiedział Price.

"Poza tym Joshua boksuje w podręcznikowy sposób, co sprawia, że łatwiej go rozgryźć niż kogoś takiego jak Wilder, kto robi w ringu rzeczy, których się nie spodziewasz. Jest nieszablonowy. Zawodników robiących wszystko zgodnie z podręcznikiem przeczytać jest dość łatwo. Idzie lewy prosty, a za nim zaraz prawy. Wszystko to widzisz, czytasz to szybciej niż ciosy Wildera, szczególnie te jego obszerne sierpy. Myślę więc, że Wilder by z nim wygrał" - dodał.

Wiele lat temu Price miał okazję sparować z Joshuą i rzucił nawet na deski obecnego mistrza świata zawodowców, a wówczas jeszcze amatora. Przez jakiś czas mówiło się, że Brytyjczycy mogą się spotkać na ringu profesjonalnym, ale póki co, po dwóch porażkach Price'a w czterech ostatnich walkach, nie wchodzi to w grę.

Price kolejny pojedynek stoczy 2 grudnia. Jego rywal nie jest jeszcze znany.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Deontay Wilder | Anthony Joshua | David Price

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje