Reklama

Reklama

David Price: Powietkin lepszy niż Parker, ale Joshua go zastopuje

David Price (22-5, 18 KO) twierdzi, że Anthony Joshua (21-0, 20 KO) może mieć z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO) trudniejszą przeprawę niż z Josephem Parkerem (24-1, 18 KO).

Price boksował z Rosjaninem 31 marca na gali w Cardiff. Przegrał wtedy przez brutalny nokaut w piątej rundzie. W walce wieczoru na tej samej gali Joshua wypunktował Parkera. Anglik szykuje się teraz do starcia z Powietkinem, które 22 września odbędzie się na Wembley.

"To będzie dobra walka. Moim zdaniem w Cardiff najlepszym ciężkim po Joshui nie był Parker, tylko Powietkin. On jest lepszy od Parkera, wygrałby z nim przez nokaut. Wpadł na dopingu, kto wie, co tam się działo, ale gość czysto znokautował Carlosa Takama i Johanna Duhauapasa, podczas gdy Duhaupas ciągle stał, gdy zastopował go Deontay Wilder, a Takam stał, kiedy zastopował go Joshua. Powietkin jest więc niebezpieczny, Joshuę czeka prawdziwa walka" - mówi Price.

"Joshua ma lepszą obronę niż ja, nie sądzę, aby Powietkin zdołał się przez nią przebić. Ale z drugiej strony Powietkin ma dobre wyczucie dystansu. Sprawia, że pudłujesz o kilka centymetrów, jest dobrze wyszkolony, trudno trafić go prawą ręką. Będzie musiał się przedzierać przez lewy prosty i ciosy podbródkowe Joshuy. Jak to zrobi, będzie próbował przejść do ataku, bić lewym sierpem na tułów i na górę. Ale myślę, że Joshua będzie go trafiał i po szóstej rundzie zastopuje" - dodaje.

W stawce wrześniowej potyczki znajdą się należące do Joshuy pasy WBA, WBO, IBF i IBO w wadze ciężkiej.

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Powietkin | Anthony Joshua

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama