Reklama

Reklama

David Price chciał walczyć z Tomaszem Adamkiem

Dwumetrowy angielski bokser David Price miał ochotę walczyć z Tomaszem Adamkiem, ale ten po porażce z Arturem Szpilką nie zamierza już wracać na ring.

Price (19-2, 16 KO) ma dokładnie sprecyzowane plany na najbliższy okres. Wielki, ponad dwumetrowy Anglik, brązowy medalista olimpijski z Pekinu sprzed blisko siedmiu lat, ma najpierw na rozgrzewkę stoczyć luźniejszą walkę w maju, by w lipcu w swojej ojczyźnie zaatakować już poważniejszego rywala.

Jak się okazuje, promotorzy stajni Sauerland Event brali wstępnie pod uwagę kandydaturę Tomasza Adamka (49-4, 29 KO).

- Wspomniano jego nazwisko, jednak kontrakt na ten pojedynek byłby trudny do realizacji - przyznał olbrzym z Liverpoolu.

Reklama

Innymi, bardziej realnymi opcjami, są podobno Manuel Charr (27-2, 16 KO) oraz niedawny mistrz Europy, Dereck Chisora (20-5, 13 KO).

- Charr byłby odpowiednim przeciwnikiem i gwarantowałby dobrą walkę. Zresztą pasowałby mi stylowo. Jest silnym rywalem, za to wolnym na nogach. Świetnie byłoby również, gdyby udało się doprowadzić do starcia z Chisorą. Pytanie tylko, czy on nie będzie potrzebował więcej czasu na odpoczynek. Jest więc kilka ciekawych opcji, a jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, pod koniec roku pomyślimy nad jeszcze większym wyzwaniem - dodał 31-letni Price.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje