Reklama

Reklama

Dariusz Sęk pokonał Jewgienija Machtiejenkę na punkty

​Dariusz Sęk (26-2-1, 8 KO) pokonał na punkty Ukraińca Jewgienija Machtiejenkę (6-4, 5 KO) w walce wieczoru na gali w Tarnowie.

Była to już druga walka Polaka z Ukraińcem. Poprzednio Sęk bez problemów wygrał na punkty i tym razem kibice oczekiwali, że pięściarz z Tarnowa znokautuje przeciwnika. Okazało się jednak, że Machtiejenka postawił mu znacznie trudniejsze warunki niż 14 miesięcy wcześniej.

Reklama

Ukrainiec już w trakcie ważenia prowokował Polaka i sprawiał wrażenie pewnego siebie. Pierwsza runda należała jednak do Sęka, który zaskoczył rywala kilkoma kombinacjami. Machtiejenka wrócił do gry w drugiej rundzie, a kolejne trzy starcia były niezwykle wyrównane.

Polak przycisnął na początku szóstej rundy, a po jego ciosach lewą ręką głowa Ukraińca aż odskakiwała do tyłu. Nawet to nie powstrzymało jednak Machtiejenki, który wciąż nacierał i do samego końca pozostawał bardzo groźny.

Ostatecznie sędziowie punktowali zwycięstwo Sęka 77-75, 77-75 i 78-74. Polskiemu pięściarzowi ewidentnie jednak zabrakło tego wieczoru jakości i szczęścia.

Dowiedz się więcej na temat: Dariusz Sęk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama