Reklama

Reklama

Dariusz Michalczewski blisko bokserskiej galerii sław

Kolejna nominacja Dariusza Michalczewskiego do bokserskiej galerii sław wreszcie może zaowocować wprowadzeniem jednego z najbardziej utytułowanych polskich pięściarzy zawodowych do elitarnego, międzynarodowego grona.

Były dwukrotny mistrz świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej już po raz szósty znalazł się na liście kandydatów, mających wielkie dokonania w boksie zawodowym. Superczempion World Boxing Organization, który najdłużej w historii posiadał pas mistrza świata tej prestiżowej federacji (w latach 1994 - 2003), wreszcie może znaleźć się w panteonie sław.

Prawo głosu mają dziennikarze zajmujący się tematyką bokserską, którzy do końca października będą mogli opowiedzieć się za pięcioma pięściarzami, nie boksującymi od co najmniej pięciu lat.

Reklama

Trzech pięściarzy, z najwyższą liczbą głosów, poznamy przed końcem 2017 roku. W gronie nominowanych debiutują wielki mistrz wagi ciężkiej Witalij Kliczko oraz utytułowany Anglik Ricky Hatton.

Piękna kariera "Tygrysa" Michalczewskiego trwała w latach 1991-2005. Poza pasem mistrza organizacji WBO w kat półciężkiej, Polak sięgał także po tytuły WBA i IBF, a ponadto wywalczył mistrzowski pas WBO w kategorii junior ciężkiej.

Wygrał 48 pojedynków, a przegrał tylko dwukrotnie przed zakończeniem kariery.

Art

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL