Reklama

Reklama

Cunningham: Walka z Adamkiem to była dla mnie nauczka

W najbliższy weekend, po latach tułaczki po Europie i problemach osobistych, Steve Cunningham (28-6, 13 KO) w końcu dostąpi jednego z największych bokserskich zaszczytów - walki na antenie stacji HBO. W debiucie na antenie potężnej stacji zmierzy się z Wiaczesławem Głazkowem (19-0-1, 12 KO).

"USS" ma nadzieję, że debiut ten wypadnie lepiej niż inny, który miał miejsce przy okazji pierwszej walki z Tomaszem Adamkiem.

- Z Adamkiem walczyłem na Versus Network, to była moja pierwsza walka transmitowana w USA. Chciałem się po prostu pokazać z jak najlepszej strony, nie dbałem o to, że ten facet też potrafi walczyć. Chciałem tylko wyjść i błyszczeć. To była dla mnie nauczka. Stoczyliśmy dobrą, wyrównaną walkę, ale on zasłużenie wygrał. W rewanżu boksowałem już w taki sposób, w jaki powinienem. Z Głazkowem muszę walczyć tak samo, trzymać się swojego planu - powiedział 38-latek.

Reklama

Cunningham i Głazkow powalczą o pas USBA w wadze ciężkiej, a także o prawo do pojedynku o tytuł IBF, który dzierży Władimir Kliczko (63-3, 53 KO). "Dr Stalowy Młot" przystąpi do obrony 25 kwietnia w konfrontacji z krajanem Cunninghama, Bryantem Jenningsem (19-0, 10). Gdyby "USS" i "By-By" wygrali, wielki boks mógłby powrócić do Filadelfii.

- Byłoby wspaniale, gdybyśmy obaj zwyciężyli i zmierzyli się w Filadelfii. Byłoby naprawdę pięknie. Nie lekceważę jednak Głazkowa. Wiem też, że Bryantowi będzie ciężko, bo nie spotkał się jeszcze z nikim prezentującym poziom Władimira. Byłem na obozach u Kliczki, widziałem, jak ciężko pracuje. To inteligentny facet, który wciąż chce się uczyć. Miło nam się rozmawiało, ale bez dwóch zdań 25 kwietnia będę kibicować Filadelfii - oznajmił Cunningham.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje