Reklama

Reklama

Cunningham: Prowadzimy rozmowy z Głowackim

Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO) w przeszłości dwukrotnie piastował tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej. Potem z powodzeniem rywalizował z najcięższymi i największymi, ale postanowił wrócić do limitu 90,7 kg. Teraz jest blisko potyczki z naszym jedynym obecnie czempionem, zasiadającym na tronie federacji WBO Krzysztofem Głowackim (25-0, 16 KO).

Pięściarz z Wałcza przebywa obecnie na obozie w Zakopanem. Po kłopotach z ręką i rehabilitacji powraca do pełni sprawności. Być może jego pierwszym pretendentem będzie właśnie "USS".

Reklama

- Tak, już wkrótce może dojść do naszej walki. Pracujemy właśnie teraz nad kontraktem, choć nie ma od jakiegoś czasu nowych informacji - przyznał bokser z Filadelfii, który dwukrotnie spotykał się z Krzysztofem Włodarczykiem oraz Tomaszem Adamkiem. Miał też na deskach aktualnego króla wszechwag Tysona Fury'ego.

Przypomnijmy, iż obaj wystąpili ostatnio na tej samej gali - 14 sierpnia w hali Prudential Center w Newark. Głowacki odebrał wtedy Marco Huckowi pas WBO, natomiast Cunningham zremisował z Antonio Tarverem, choć większość obserwatorów widziało jego nieznaczną przewagę.

Dowiedz się więcej na temat: Steve Cunningham | Krzysztof Głowacki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama