Reklama

Reklama

Corrie Sanders śmiertelnie postrzelony

Corrie Sanders, były bokserski zawodowy mistrz świata organizacji WBO w wadze ciężkiej, zmarł w szpitalu w Pretorii w wyniki obrażeń, jakich doznał wskutek postrzału podczas napadu rabunkowego w restauracji w miejscowości Brits.


Pochodzący z RPA Sanders przebywał w restauracji wraz z rodziną. W trakcie obiadu, gdy do środka wtargnął w celach rabunkowych przestępca, Sanders próbował go obezwładnić. W wyniku zajścia został postrzelony w brzuch. Mimo szybkiej interwencji medycznej w szpitalu, nie zdołano go uratować.

8 marca 2003 roku Sanders odniósł największy sukces w karierze - w pojedynku o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej organizacji WBO pokonał Ukraińca Władimira Kliczkę, zwyciężając przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Kilka miesięcy po tej walce zrezygnował z tytułu, by móc walczyć z Witalijem Kliczko, starszym bratem Władimira, o wakujący tytuł mistrza świata organizacji WBC. Walka odbyła się 24 kwietnia 2004 roku, wygrał ją Kliczko przez techniczny nokaut w 8. rundzie.

Reklama

Karierę sportową Sanders zakończył w 2008 roku, z dorobkiem 42 zwycięstw i czterech porażek na zawodowym ringu.

Po zakończeniu sportowej kariery Sanders znalazł sobie nową pasję. Był zapalonym golfistą, ponoć miał odpowiednie umiejętności, by rywalizować z profesjonalistami, do czego namawiali go przyjaciele.

W styczniu skończył 46 lat.

Zobacz jak Sanders posłał na deski Kliczkę:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje