Reklama

Reklama

Coraz bliżej walki Włodarczyka z Czachkijewem

Krzysztof Włodarczyk jest blisko walki z Rachimem Czachkijewem w obronie pasa mistrza świata WBC w wadze junior ciężkiej. Rosjanie poinformowali, że kontrakt już został podpisany, ale promotor polskiego boksera Andrzej Wasilewski czeka na zaliczkę określoną w liście intencyjnym.

"Kontrakt został już podpisany. Rachim rozpoczął przygotowania z trenerem Arturem Grigorjanem" - powiedział menedżer Czachkijewa Wiaczesław Karakasz, cytowany przez portal zajmujący się pięściarstwem allboxing.ru. Według niego, do pojedynku dojdzie 22 czerwca w Moskwie.

Inaczej o sprawie mówi Wasilewski, od kilkunastu lat prowadzący zawodową karierę "Diablo" Włodarczyka.

- Przed dwoma tygodniami podpisaliśmy list intencyjny na dwie walki Krzyśka z Czachkijewem. Jeden z punktów określał konieczność wpłacenia przez Rosjan zaliczki na konto reprezentującej nas kancelarii adwokackiej. Termin minął, a pieniędzy jeszcze nie otrzymaliśmy. Organizatorzy pojedynku tłumaczyli się jakimiś problemami. Kwoty nie mogę zdradzić, bo nie zostałem upoważniony. Nie chodzi o miliony dolarów, ale w Polsce nie udałoby się zebrać takiej sumy na dobrowolną obronę tytułu mistrzowskiego - stwierdził.

Reklama

31-letni Włodarczyk jest posiadaczem pasa WBC od 2010 roku. W ostatniej walce pokonał kilka miesięcy temu we Wrocławiu na punkty Portorykańczyka Francisco Palaciosa. W dobrowolnej obronie Polak ma się spotkać z Czakijewem, mistrzem olimpijskim z Pekinu (2008) i wicemistrzem świata (2007).

Na profesjonalnych ringach Włodarczyk wygrał 47 pojedynków, dwa przegrał, a jeden zremisował. 30-letni Czachkijew jest niepokonany 16-0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje