Reklama

Reklama

Coraz bliżej walki Kliczko - Joshua

Obozy Władymira Kliczki (64-4, 53 KO) i Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) doszły do porozumienia w sprawach finansowych i chcą, by obaj pięściarze stanęli naprzeciwko siebie. Teraz wszystko zależy od decyzji władz federacji WBO i WBA.

Obie federacje czekają obecnie na dokumentację medyczną Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO), który już po raz drugi wycofał się z walki rewanżowej z Ukraińcem. Po jej otrzymaniu podejmą decyzję, czy odebrać Anglikowi tytuły.

Do niedawna starcie Kliczko vs Joshua wydawało się mało realne, ale jeśli w stawce znalazłyby się wakujące pasy, wówczas wszystko nabierze realnych kształtów.

- Promujący Joshuę Eddie Hearn i ja doszliśmy już do porozumienia w sprawach finansowych. Teraz wszystko zależy od władz federacji, ale my chcemy tej walki - zapewnia Bernd Boente, menadżer Kliczki.

Reklama

- Jeśli tylko Anthony i Władymir będą mogli zaboksować tego dnia o pasy WBA i IBF, wówczas weźmiemy taki pojedynek już 26 listopada - stwierdził Eddie Hearn.

Co najważniejsze, współpracujące z oboma zawodnikami stacje Sky (Joshua) i RTL (Kliczko) również są bardzo zainteresowane taką opcją i chcą tej walki już 26 listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje