Reklama

Reklama

Ciężkie treningi Masternaka przed obroną tytułu ME

W połowie kwietnia w Wiedniu bokser Mateusz Masternak stanie do walki w obronie pasa mistrza Europy w wadze junior ciężkiej. Rywalem 25-letniego boksera będzie Francuz Jeremy Ouanna, a Polak właśnie rozpoczął najtrudniejszy okres przygotowań do pojedynku.

Masternak tytuł mistrza Europy zdobył w połowie grudnia 2012 r. W pojedynku, który odbył się podczas gali w Norymberdze, pokonał Fina Juho Haapoję jednogłośnie na punkty.

Reklama

"Psychicznie już odpocząłem po tej walce, ale w boksie nie ma czasu na odpoczynek fizyczny. Praktycznie przez cały czas jestem w treningu, w którym zmienia się tylko intensywność zajęć. Do kwietniowej walki zacząłem się przygotowywać już na początku stycznia" - powiedział  bokser.

Pięściarz przyznał, że obecnie przygotowania wkroczyły w najtrudniejszy dla niego etap, w którym bardzo dużo jest treningów wytrzymałościowych, siłowych i typowo specjalistycznych sparingów.

"To wszystko się kumuluje i mój organizm mocno to odczuwa, ale już zdążyłem się do tego przyzwyczaić, więc jakoś sobie radzę" - dodał.

Rywalem Polaka podczas kwietniowej gali w Wiedniu będzie 31-letni Ouanna, który na zawodowym ringu wygrał 13 z 20 stoczonych walk.

"Jeszcze nie znaleźliśmy żadnych filmików z pojedynków mojego rywala i ciężko cokolwiek dopasować. Wiem tylko, że jest trochę niższy ode mnie. Choć na papierze ta walka może nie wyglądać na trudną, to wcale nie musi tak być w rzeczywistości, dlatego trzeba być przygotowanym na wszystko" - podkreślił Masternak.

Pięściarz zaznaczył, że walka w obronie tytułu mistrza Europy jest dla niego jedynie kolejnym etapem na drodze do pojedynku o mistrzostwo świata. "To, że zdobyłem tytuł mistrza Europy bardzo mnie zmotywowało, ale teraz nie czuję się tak, jakbym tego tytułu bronił. Po prostu wspinam się po szczeblach drabinki, która pozwoli mi walczyć o pas mistrza świata" - dodał.

Pytany o to, kiedy będzie walczył w Polsce Masternak odpowiedział, że najbardziej prawdopodobnym terminem wydaje się być późna jesień lub koniec 2013 r.

"Mogę wtedy boksować z poważnym przeciwnikiem i o coś poważnego. Chcę walczyć o mistrzostwo świata, a kto będzie moim rywalem, to już jest bez znaczenia" - zakończył.

W profesjonalnej karierze Masternak wygrał wszystkie 29 walk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje