Reklama

Reklama

Chrisa Eubanka Jr wygrał i jest pretendentem do tronu WBA

Konfrontacja Chrisa Eubanka Jr (21-1, 16 KO) z Garym O'Sullivanem (22-2, 15 KO) przyniosła sporo emocji. Ostatecznie zwyciężył przed czasem ten pierwszy, dzięki czemu nabył prawa pretendenta do tronu federacji WBA wagi średniej.

W pierwszej rundzie Eubank kontrolował przeciwnika długim lewym prostym. Na początku drugiej trafił mocnym prawym podbródkowym, zauważył, że ta akcja wchodzi i karcił przez ponad dwie minuty bezradnego Irlandczyka. 

Poczuł się jednak na moment zbyt pewnie i skontrowany lewym sierpem przez chwilę stanął w miejscu. Szybko doszedł do siebie i dalej lał przeciwnika.

Nieoczekiwanie twardy jak skała i chyba silniejszy fizycznie O'Sullivan przejął kontrolę nad pojedynkiem w trzeciej odsłonie, gdy raz lewym sierpem, a raz prawym, ostro naruszył faworyta. 

Reklama

Po minutowej przerwie Chris zmienił taktykę, zamiast bić się z oponentem zaczął boksować i od razu przyniosło to efekty. Głowa O'Sullivana odskakiwała do tyłu, a przecież takie ciosy muszą się skumulować i odłożyć. To był popis jednego aktora i zastopowanie walki wydawało się tylko kwestią czasu.

Eubank Jr ładował w rywala wszystko co miał, ale szalony Irlandczyk nieustannie nacierał. Skoro na nic zdały się potężne bomby na górę, syn legendarnego mistrza coraz częściej uderzał na korpus. 

To przyniosło większe efekty, bo szczękę O'Sullivan ma chyba z betonu. Po kilkunastu hakach z obu stron na żebra zrezygnowany Gary nie wyszedł do ósmego starcia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy