Reklama

Reklama

Chavez zarobił sześć razy więcej niż Fonfara

Andrzej Fonfara (27-3, 16 KO) zwycięstwem nad Julio Cesarem Chavezem Jr (48-2-1, 32 KO) zapracował sobie na wielkie nazwisko w boksie zawodowym. Ale o dotychczasowej dysproporcji w popularności między nim a jego ostatnią ofiarą świadczą upublicznione zarobki.

Komisja Sportowa Stanu Kalifornia poinformowała, że Meksykanin - w przeszłości champion wagi średniej, dostał za ten pojedynek aż 2,5 miliona dolarów! "Polski Książę" sześciokrotnie mniej - 400 tysięcy dolarów. Jak widać pieniądze szczęścia nie dają.

Na szczęście Andrzej może liczyć na wielką wypłatę w kolejnym występie. Zapracował sobie na nazwisko najpierw przegraną, za to bardzo dramatycznej walce z Adonisem Stevensonem, zaś pokonanie Chaveza Juniora - prawdopodobnie, gwarantuje mu już sześć zer przy następnej potyczce.

Przypomnijmy, iż Andrzej prowadząc wysoko na punkty posłał rywala w dziewiątej rundzie lewym sierpowym na deski. - Mam dość. To przez moje nogi. Zastopujcie to - powiedział Chavez Jr w przerwie przed kolejną odsłoną i walkę przerwano.

Reklama


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL