Reklama

Reklama

Bokserski mistrz świata Carlos Molina aresztowany tuż przed walką

Bokserski mistrz świata zawodowców Meksykanin Carlos Molina został aresztowany na dwa dni przed walką w Las Vegas w obronie tytułu IBF w kategorii junior średniej z Amerykaninem Jermallem Charlo.

W 2007 roku Molina dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym w Wisconsin i przez to ma problem ze swobodnym poruszaniem się po Stanach Zjednoczonych (oficjalnie mieszka w Chicago).

W prawną pomoc pięściarzowi zaangażowany jest Leon Margules, który niedawno w podobnej sytuacji współpracował z Arturem Szpilką. Polski bokser, który też ma kryminalną przeszłość, nie został wpuszczony w styczniu na teren USA; ostatecznie udało się jednak doprowadzić do jego walki (przegranej) z Bryantem Jenningsem.

Reklama

30-letni Molina przebywa w areszcie, ale według miejscowych mediów istnieje szansa, że zostaje zwolniony na piątkową ceremonię ważenia (kaucja może wynieść 10 tys. dolarów) i będzie mógł rywalizować z siedem lat młodszym Charlo. Za sobotnią konfrontację w Las Vegas mają otrzymać odpowiednio 275 i 100 tysięcy dol.

W zawodowej karierze meksykański bokser wygrał 22 walki, pięć przegrał, a dwie zremisował. Charlo jest niepokonany - 17-0.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama