Reklama

Reklama

Bokserska reprezentacja Niemiec w komplecie zakażona koronawirusem

Przebywająca na zgrupowaniu w Austrii reprezentacja Niemiec w boksie amatorskim w komplecie zaraziła się koronawirusem. Pozytywny wynik testu ma 18 zawodników i siedmiu członków sztabu szkoleniowo-medycznego.


Reklama

"Na szczęście żaden przypadek nie jest poważny. Niektórzy mieli łagodne objawy, jak ból gardła, inni nie wykazują żadnych symptomów choroby" - poinformował dyrektor sportowy federacji Michael Mueller.

Jak podkreślił Mueller, do zakażenia musiało dojść już w Austrii, gdyż przed wyjazdem członkowie kadry byli dwukrotnie badani pod kątem koronawirusa i wszystkie testy dały wynik negatywny.

Cała ekipa przechodzi obecnie kwarantannę i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie mogła wrócić do kraju. Z kolei władze sanitarne regionu tyrolskiego, gdzie przebywa drużyna, badają siatkę kontaktów, które mieli bokserzy.

"Całe skrzydło hotelu mamy dla siebie, własną jadalnię, oddzielne wejściu" - dodał dyrektor sportowy federacji, który już wcześniej opuścił zgrupowanie, ale na wszelkie wypadek poddał się samoizolacji.

Dowiedz się więcej na temat: boks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje