Reklama

Reklama

Boks. Youri Kalenga podpisał kontrakt z Krystianem Każyszką

Uznana marka wagi cruiser, Youri Kayembre Kalenga (25-6, 18 KO) miał w piątek boksować w Wielkim Klinczu na gali Rocky Boxing Night 7 z Nikodemem Jeżewskim, ale Polak zastąpił chorego na koronawirusa Krzysztofa Głowackiego i w sobotę zawalczy na wielkiej gali w Londynie z Lawrence'em Okoliem. Mimo to Kalenga do Polski przyjechał i Krystian Każyszka, szef Rocky Boxing Promotion podpisał z Francuzem kontrakt.

Silny jak byk i agresywny Kalenga już trzykrotnie bił się z Polakami (raz wygrał i raz przegrał z Mateuszem Masternakiem, a w marcu zeszłego roku został pokonany przez Michała Cieślaka).

Bił się również kilka razy o naprawdę wysokie stawki z gwiazdami w rodzaju Yuniela Dorticosa czy Denisa Lebiediewa. Francuz nie jest już może w szczytowej formie, ale to wciąż bardzo ciekawy pięściarz.

32-letni bokser o kongijskich korzeniach jest obecnie notowany na czternastym miejscu rankingu WBC, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tego transferu. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących polsko-francuskiej kooperacji bokserskiej.

Reklama

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje