Reklama

Reklama

Boks. Youri Kalenga kontra Stanislav Kutin 150 metrów nad ziemią

Takiego przedsięwzięcia jeszcze nie było! Odpowiedzią na imprezy organizowane pod ziemią w Kopalni Soli w Wieliczce, jest wydarzenie na rekordowej wysokości. Miejscem gali Rocky Boxing Night, które odbędzie się już 23 kwietnia, będzie najwyższy budynek w Gdańsku Olivia Star.

Impreza bokserska zostanie zlokalizowana na 34. piętrze efektownego centrum biznesowego. Jaka to wysokość? Aż 150 metrów nad ziemią.

Reklama

W walce wieczoru wystąpi współpromowany przez Krystiana Każyszkę Youri Kalenga (25-6, 18 KO), były tymczasowy mistrz świata federacji WBA. Podczas gali im. Tadeusza Pietrzykowskiego - pod patronatem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - "El Toro" zmierzy się z Ukraińcem Stanislavem Kutinem (9-2, 8 KO).

- Będziemy pierwszą organizacją w Polsce, może w Europie, a być może nawet na świecie, która zorganizuje galę na 150 metrach nad ziemią - powiedział pomysłodawca imprezy, Krystian Każyszka.

Gala boksu 150 metrów nad ziemią

Wydarzenie będzie wyzwaniem logistycznym, z którym trzeba będzie sobie poradzić w relatywnie krótkim czasie. - Salę otrzymamy 22 kwietnia o godzinie 23 i do godziny 19, dwiema windami technicznymi, musimy wywieźć cały sprzęt na 34. piętro i wszystko przygotować. Zobaczymy dziewięć walk zawodowych - powiedział organizator.

Dowiedz się więcej na temat: Youri Kalenga | Stanislav Kutin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje