Reklama

Reklama

Boks. WBA odbiera pas Castano i nakazuje walkę Lara - Soro

Federacja WBA pozbawiła Briana Castano (15-0-1, 11 KO) mistrzowskiego pasa wagi junior średniej w wersji regular. Wszystko przez to, że Argentyńczyk odmówił podpisania kontraktu na walkę z Michelem Soro (33-2-1, 22 KO), a starcie to miało być obowiązkową obroną trofeum.

Obóz Castano tłumaczy, że grupa Univent, reprezentująca Francuza, nie wywiązała się z kilku obietnic, w tym nie przedstawiła dowodu na zatrudnienie do obsługi tej potyczki agencji antydopingowej VADA. Kwestią sporną były też finanse. Castano i Soro walczyli już ze sobą w 2017 roku. Wówczas Francuzi, którzy mieli być też organizatorami rewanżu, mieli problemy z wypłaceniem należnych pieniędzy bokserowi z Ameryki Południowej. Ekipa Castano chciała więc tym razem dostać zabezpieczenie finansowe, że sytuacja się nie powtórzy.

- Mistrz wie, że musi regularnie bronić swojego tytułu, pozostać aktywnym i postępować zgodnie z instrukcjami WBA w zakresie obrony tytułu. Z tego powodu Komitet WBA uznał, że tytuł ten powinien być wolny - czytamy w oświadczeniu WBA.

Reklama

W tych okolicznościach do walki o wakujący pas z Michelem Soro wyznaczony został Erislandy Lara (25-3-3, 14 KO). Nie wiemy jeszcze, kiedy może dojść do tej batalii. Kubańczyk 31 sierpnia wraca w walce przeciwko Ramonowi Alvarezowi w Minneapolis.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy