Reklama

Reklama

Boks. Walka Włodarczyk - Pulew mocno się oddala

Jak poinformowała federacja EBU, Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) nie jest już oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza Unii Europejskiej, który jest obecnie w posiadaniu Terweła Pulewa (13-0, 11 KO), brązowego medalisty olimpijskiego i dwukrotnego amatorskiego wicemistrza Europy w wadze ciężkiej (2010, 2011).

Przetarg na walkę Włodarczyk vs Pulew był pierwotnie planowany na 20 marca, ale obozy pięściarzy dostały dodatkowy czas na rozmowy. Przetarg miał się zatem ostatecznie odbyć dziś, w obecnej sytuacji nie miał on jednak sensu. 

Reklama

Czym jest spowodowane odebranie Polakowi pozycji oficjalnego pretendenta? Być może tym, że ''Diablo'' nie byłby w stanie przygotować się do walki z Pulewem ze względu na kontuzje dłoni i kolana, które trapiły go już przed sobotnią walką z Alexandru Jurem.

Pojedynek z Włodarczykiem obóz Pulewa chciał zorganizować na swoim terenie 18 maja. Przypomnijmy, że ostatni pojedynek Bułgara miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę, na gali Kubrat Pulew vs Bogdan Dinu w Kalifornii. Terweł pokonał tam na punkty Mitcha Williamsa (16-8-3, 11 KO), lecz dość mocno się z nim męczył i nie zachwycił.

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Włodarczyk | Terweł Pulew

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje