Reklama

Reklama

Boks. Walka Szeremety z Gołowkinem możliwa w sierpniu

Jak ujawnił szef grupy Matchroom Eddie Hearn, na grudzień planowane jest starcie Saul Alvarez kontra Giennadij Gołowkin III. Ale zanim do niego dojdzie, w sierpniu i wrześniu mają się odbyć dwie walki z udziałem Meksykanina i Kazacha. W jednej z nich ma wystąpić Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO).

Mowa oczywiście o mistrzowskim starciu obowiązkowego pretendenta IBF w wadze średniej, Szeremety, z czempionem, czyli Gołowkinem.

Ten pojedynek był już kilka razy przekładany, wydawało się, że ostatecznie odbędzie się w czerwcu, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszystkie plany.

Jeżeli Gołowkin wygra z Szeremetą - a nie da się ukryć, że Kazach będzie bardzo dużym faworytem - to otworzy sobie drogę do grudniowej walki z Canelo.

Meksykanin będzie natomiast musiał wygrać wrześniowy (pierwotnie planowany na maj) pojedynek z mistrzem WBO wagi super średniej, Billym Joe Saundersem.

Reklama

Nic nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, wszystko zależy od rozwoju sytuacji na świecie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy