Reklama

Reklama

Boks. Walka Munguia - Sulęcki 24 kwietnia

​Platforma DAZN ogłosiła, że 24 kwietnia były mistrz świata wagi junior średniej, rywalizujący obecnie w wadze średniej Jaime Munguia (36-0, 29 KO) zmierzy się z Maciejem Sulęckim (29-2, 11 KO). Do walki dojdzie prawdopodobnie na gali w El Paso.

Polak zgodził się na walkę i wszystko wskazuje na to, że do niej dojdzie, ale wciąż nie wiemy, jak dokładnie wygląda kwestia wylotu ''Stricza'' do USA. Sulęcki miał kłopoty z uzyskaniem wizy, ale jego promotor, Andrzej Wasilewski mocno pracował nad tym, by umożliwić jak najszybszy wylot. 

Wracając do kwestii czysto bokserskich: przypomnijmy, że Jaime Munguia bronił zdobytego w 2018 roku pasa pięciokrotnie, a potem przeszedł do wagi średniej. W styczniu zeszłego roku pokonał w tej kategorii Gary'ego O'Sullivana, a w październiku Tureano Johnsona - obu przed czasem. 

Reklama

Natomiast Maciej Sulęcki walczył w zeszłym roku tylko raz - w sierpniu wygrał w Suwałkach wysoko na punkty z Saszą Jengojanem, udanie powracając po porażce w walce mistrzowskiej z Demetriusem Andrade w czerwcu 2019 roku.

Przypomnijmy, że jeżeli Polak wyleci do USA, to z trenerem Pawłem Kłakiem, bez dotychczasowego trenera Piotra Wilczewskiego. Współpraca między Sulęckim i Wilczewskim została zakończona.

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Sulęcki | Jaime Munguia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje