Reklama

Reklama

Boks. Walka Fury - Joshua raczej poza Wielką Brytanią

Pierwsza - z dwóch planowanych na przyszły rok - walka mistrza świata WBC wagi ciężkiej Anglika Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) z czempionem IBF, WBA i WBO, jego rodakiem, Anthonym Joshuą (24-1, 22 KO) raczej nie odbędzie się na Wyspach Brytyjskich. Na to przynajmniej wskazują słowa promującego Joshuę Eddiego Hearna.

Przypomnijmy, że według Hearna konstruowane są już kontrakty. Pierwsza walka miałaby się odbyć na przełomie maja i czerwca, druga prawdopodobnie w listopadzie. Podziały zysków? W pierwszej walce po połowie, w drugiej w stosunku 60/40 na korzyść zwycięzcy pierwszego pojedynku.

- Wybór miejsca walki będzie będzie naszym następnym krokiem. Najpierw chcemy zawrzeć umowę, a potem wybrać jedną z właściwych aren. Chcielibyśmy, żeby ta walka odbyła się w Wielkiej Brytanii, ale w tej chwili wprowadzane są w Londynie nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Tak zwany czwarty poziom obostrzeń. Jest wiele niewiadomych. Gdyby walka miała się odbyć z ograniczoną liczbą widzów lub bez udziału widzów, to zawodnicy mogliby otrzymać maksymalnie połowę planowanych wypłat - powiedział Hearn.

Reklama

- Potrzebujemy pełnych trybun, żeby zorganizować pojedynek na Wyspach. Obowiązkiem obu obozów jest maksymalizacja zysków z tego pojedynku. To szczyt karier obu zawodników(...) Jest wiele krajów, które chciałyby być gospodarzami konfrontacji Fury'ego z Joshuą. To nie tylko największa walka w boksie, to jedno z największych wydarzeń w sporcie. Będziemy rozmawiać ze wszystkimi chętnymi, na pewno jeden pojedynek z dwóch planowanych powinien się odbyć na Wyspach, ale nie wiem, czy będzie to możliwie w maju - dodał szef grupy Matchroom.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl

-----------------------------------------------------------
Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij.

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne