Reklama

Reklama

Boks. Siergiej Radczenko o walce Szpilka - Różański: Artur nie lubi mocno bijących rywali

Już 30 maja Artur Szpilka stoczy kolejną walkę. Jego ostatni rywal Siergiej Radczenko nie składa broni i nadal deklaruje, że jest chętny na rewanż. - Każdy widział, kto naprawdę wygrał naszą walkę – powiedział Radczenko w rozmowie z Interią.

Za niecały miesiąc Szpilka zmierzy się z Łukaszem Różańskim. Stawką pojedynku będzie pas WBC Intercontinental w nowej kategorii wagowej bridger (pomiędzy ciężką, a junior ciężką).

Pięściarz z Wieliczki ostatni pojedynek stoczył w marcu 2020 roku. Walczył wtedy z Siergiejem Radczenką. Dwa razy był na deskach, ale sędziowie i tak punktowali jego zwycięstwo. Od tego czasu Ukrainiec głośno domaga się rewanżu. Przyznaje, że jest nawet otwarty na pojedynek w nowej kategorii.

- Zdecydowanie chciałbym spróbować swoich sił w nowej kategorii wagowej - mówi Radczenko Interii.

Reklama

Ukraiński pięściarz przyznaje, że nie widzi zdecydowanego faworyta w walce Szpilka - Różański. Podkreśla jednak, że pięściarz z Rzeszowa będzie miał przewagę siły, co może okazać się decydujące.

- Trudno mi powiedzieć, kto wygra. Nie widziałem walk Różańskiego, ale słyszałem, że jest silnym facetem i ma mocny cios. Artur nie lubi mocno bijących rywali - przyznaje Radczenko.

Radczenko jest zdrowy i chce rewanżu ze Szpilką

Radczenko ostatnio przechodził koronawirusa, ale podkreśla, że z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku, choć nadal jest trochę osłabiony. W grudniu z kolei przegrał w Kazachstanie z Kamshybekiem Kunkabayevem.

Nadal jednak myśli o rewanżu ze Szpilką. W tym przypadku czas nie zaleczył sportowych ran i Radczenko jest otwarty na rewanż, nawet jeśli znowu miałby odbyć się w Polsce.

- Naprawdę bardzo chcę walczyć z Arturem. To będzie rewanż dla niego, a nie dla mnie. Każdy widział, kto naprawdę wygrał naszą walkę. To będzie zemsta - powiedział Radczenko.

- Artur dużo gada. Jeśli nadal twierdzi, że się nie boi, to chętnie stoczę drugą walkę w obecności polskich kibiców - kończy Ukrainiec.

Michał Przybycień

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL