Reklama

Reklama

Boks. Roy Jones junior porównuje Fury'ego do Alego

​Legendarny Roy Jones junior jest wielkim fanem mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO) i podobnie jak wielu innych ludzi boksu i ekspertów porównuje Brytyjczyka do najwspanialszego zawodnika w historii królewskiej dywizji - Muhammada Alego.

- Tyson Fury jest jednym z najbystrzejszych zawodników w dzisiejszym boksie. Trzy czy cztery lata temu powiedziałem mu wprost, że jeśli się pozbiera i odzyska formę, będzie bardzo zadowolony z rezultatu, bo może pokonać każdego - powiedział Jones junior.

- On jest bystrzejszy niż większość zawodników i bardziej uzdolniony niż większość. Mądrzej używa swojego arsenału. Muhammad Ali był najwspanialszym zawodnikiem na świecie, ale 35 procent jego wielkości było kwestią umysłu, nie umiejętności. Tak wiele w boksie zależy od mentalności - dodał Amerykanin.

Reklama

- Nie twierdzę, że Fury ma tak duże umiejętności jak Ali, ale na pewno ma umysł jak Ali. Z takim umysłem może być kim tylko chce. Kocham Fury'ego, jestem szczęśliwy i dumny, że udało mu się wrócić tak mocno - podsumował temat jeden z najlepszych zawodników lat 90., a według wielu także jeden z najlepszych pięściarzy wszech czasów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama