Reklama

Reklama

Boks. Polska jedzie na mistrzostwa świata. Będzie wreszcie medal?

Osiemnaście lat czeka Polska na medal mistrzostw świata w boksie amatorów. Aleksy Kuziemski wywalczył krążek w Bangkoku w 2003 roku jako ostatni, a przecież kiedyś polski boks dominował na światowych ringach amatorów.

To trudne chwile dla polskiego boksu amatorskiego, który od lat osiemdziesiątych zdobywał niewiele medali dużych imprez, a w XXI wieku nie zdobywa ich już w zasadzie wcale. Od 2003 roku czekamy na podium Polaka, a Henryk Średnicki z 1978 roku pozostaje jedynym polskim mistrzem świata amatorów w boksie. Swoje złoto wywalczył właśnie w Belgradzie, a w finale pokonał Kubańczyka Hectora Ramireza. Były to drugie mistrzostwa świata, gdyż ta impreza rozgrywana jest od 1974 roku.

Mistrzostwa Polski w boksie. Kto z Polaków startuje?

Z grona powołanych przez białoruskiego selekcjonera Walerego Korniłowa w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio walczył Damian Durkacz (waga 67 kg). Oprócz niego, w stolicy Serbii wystąpią: kat. 48 kg - Jakub Słomiński, 57 kg - Paweł Brach, 71 kg - Dominik Kida, 80 kg - Daniel Adamiec, 86 kg - Sebastian Wiktorzak, 92 kg - Mateusz Bereźnicki i +92 kg - Oskar Safaryan. Szansę na drugi (poprzednio w 2019 roku w Jekaterynburgu) występ miał Bartosz Gołębiewski (75 kg), ale wykluczyła go kontuzja.

Reklama

W trakcie przygotowań do MŚ biało-czerwoni trenowali na kilku zgrupowaniach, uczestniczyli w cyklu gal boksu olimpijskiego "Suzuki Boxing Night" i turniejach międzynarodowych. Między innymi w Sarajewie pierwsze miejsca zajęli Durkacz, Kida i Safaryan, drugie Wiktorzak, a trzecie Brach i Adamiec.

rana

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy