Reklama

Reklama

Boks. Nie żyje Rick "Rocky" Lockridge, jako pierwszy pokonał wujka Mayweathera

W czwartek w wieku 60 lat zmarł Rick "Rocky" Lockridge, były mistrz IBF i WBA oraz linearny czempion w wadze super piórkowej.

Lockridge został mistrzem linearnym po pokonaniu w 1984 roku Rogera Mayweathera. Wujka słynnego Floyda zastopował już w pierwszej rundzie. Była to pierwsza porażka Rogera na zawodowym ringu.

"Rocky" boksował z największymi pięściarzami tamtych czasów, w tym z Julio Cesarem Chavezem i Wilfredo Gomezem. Obu dał twarde i zacięte walki, przegrywając ostatecznie na punkty dwa do remisu.

W trakcie trwającej niespełna 14 lat kariery Lockridge wygrał 44 walki (36 przed czasem) i doznał 9 porażek. Po przejściu na emeryturę w 1992 roku miał problemy w życiu osobistym. Zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, był bezdomny i miał wylew, po którym musiał chodzić o lasce.

Reklama

Niedawno Lockridge doznał serii kolejnych wylewów i został umieszczony pod opieką hospicyjną. Na mniej więcej tydzień przed śmiercią został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy