Reklama

Reklama

Boks. Lawrence Okolie pokonał Nikodema Jeżewskiego przez techniczny nokaut w drugiej rundzie na gali w Londynie

Lawrence Okolie rozbił Nikodema Jeżewskiego na gali Matchroom Boxing w Londynie. Brytyjczyk zwyciężył przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Wcześniej Polak trzy razy był na deskach. Okolie zdobył pas WBO International w wadze junior ciężkiej.

Polak wyszedł bardzo spięty. Okolie miał lepszy zasięg i z tego korzystał.

Już w pierwszej rundzie Jeżewski zaliczył dwa nokdauny. Najpierw Okolie trafił na wątrobę i Polak przyklęknął. To był początek jego końca.

Chwilę później Jeżewski zatańczył na nogach po mocnym prawym. Utrzymał się na nogach, ale Okolie ponowił akcję i Polak znowu był liczony.

Cudem przetrwał pierwszą rundę. W drugiej jednak Okolie zakończył ten nierówny pojedynek. Ponownie posłał Polaka na deski. Jeżewski z trudem wstał i sędzia przerwał jego cierpienie.

Reklama

Okolie zdobył pas WBO International w wadze junior ciężkiej. Na początku przyszłego roku prawdopodobnie zmierzy się z Krzysztofem Głowackim o mistrzowo świata. 

Do tego pojedynku miało dojść już teraz, ale tydzień przed walką Polak otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zastąpił go właśnie Jeżewski.

MP

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl Kliknij!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje