Reklama

Reklama

Boks. Kwalifikacje olimpijskie nie odbędą się w Londynie

Przeniesione z marca 2020 na kwiecień 2021 roku europejskie kwalifikacje olimpijskie w boksie nie odbędą się w Londynie. Turniej rozegrany zostanie w innym miejscu, a nowa lokalizacja ma zostać ogłoszona najpóźniej do 17 lutego.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl), który obecnie zarządza niektórymi zawodami międzynarodowymi w pięściarstwie, poinformował, że przyczyną zmiany gospodarza jest sytuacja związana z pandemią Covid-19 na Wyspach Brytyjskich, m.in. ograniczenia w podróżowaniu.

Bokserskie kwalifikacje na Startym Kontynencie rozgrywano w Londynie w połowie marca 2020 roku. Po kilku dniach ze względu na rozprzestrzeniającego się wirusa zdecydowano o ich przerwaniu. Niektórym z reprezentantów Polski brakowało już tylko jednej wygranej walki, by awansować na igrzyska w Tokio.

Reklama

Europejskie eliminacje mają zostać dokończone w dniach 22-26 kwietnia 2021. Przedstawiciele komisji bokserskiej MKOl w oświadczeniu zapowiedzieli, że wkrótce ogłoszona zostanie nowa lokalizacja.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Od kilku tygodni prezydentem światowej federacji AIBA jest Rosjanin Umar Kremlow. Zaraz po wyborze zapowiedział szereg działań naprawczych i wezwał do pilnych reform i jedności w olimpijskim pięściarstwie.

Niedawno Kremlow gościł w Lublinie na międzynarodowej gali boksu olimpijskiego “Suzuki Boxing Night IV - Starcie Mistrzów" z udziałem pięściarzy z Polski, Rosji, Jordanii, Czech, Litwy i Estonii. Z władzami Polskiego Związku Bokserskiego omawiał m.in. przygotowania do kwietniowych mistrzostw świata juniorów w Kielcach.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje