Reklama

Reklama

Boks: Krzysztof Głowacki wygrywa. O krok od pojedynku o tytuł

W walce wieczoru na gali w Nowym Dworze Mazowieckim Krzysztof "Główka" Głowacki (23-0, 15 KO) obronił pas WBO Inter-Continental pokonując Francuza Thierry'ego Karla (31-6, 19 KO) przez nokaut w piątej rundzie zakontraktowanego na 12 rund pojedynku.

Głowacki zaczął spokojnie. W drugiej rundzie zaczął krwawić prawy łuk brwiowy Karla po akcji, którą sędzia zidentyfikował jako przypadkowe uderzenie głową.

W trzeciej rundzie Głowacki trafił Francuza poniżej pasa. Gdy sędzia wznowił pojedynek, bokserzy poszli na ostrą wymianę ciosów, po której "Główce" zaczęło puchnąć oko.

Z rundy na rundę posiadacz pasa wypracowywał sobie jednak coraz większą przewagę. W połowie piątej rundy Francuz zaliczył pierwszy nokdaun po ciosie na korpus. Po wznowieniu Głowacki rzucił się na Karla i po kilku celnych ciosach ten był po raz drugi liczony.

Reklama

Zaraz później Głowacki znokautował Francuza.

Wygrana Głowackiego oznacza, że zajmujący 1. miejsce w rankingu WBO Polak ma otrzymać szansę walki w eliminatorze z Albańczykiem Nurim Seferim i jest o krok od potyczki o tytuł mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej, który od 2009 roku dzierży Niemiec Marco Huck. 

Autor: ML

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama