Reklama

Reklama

​Boks. Joshua - Usyk. Rewanż na przełomie lutego i marca

Nie opadły jeszcze emocje po walce Ołeksandra Usyka z Anthonym Joshuą, a już planowany jest rewanż. Prawdopodobnie odbędzie się na przełomie lutego i marca 2022 roku.

- To nie był najlepszy wieczór AJ-a, za to Aleksander zaboksował wręcz kapitalnie - mówił po walce Anthony'ego Joshuy (24-2, 22 KO) z Aleksandrem Usykiem (19-0, 13 KO) promotor byłego już mistrza świata wagi ciężkiej, Eddie Hearn.

Promotor wypowiedział się też na temat stanu zdrowia Joshuy i rewanżu - Anthony został odwieziony na moment na obserwację do szpitala. Ta walka nie poszła tal, jak sobie by tego życzył. Jest załamany, ale wygrał lepszy zawodnik tego dnia. Usyk to świetny pięściarz. Wiedzieliśmy, że ma kapitalne nogi i znów to pokazał, ale był też chyba trochę agresywniejszy niż się spodziewaliśmy. Porażka z Ruizem to była po prostu wpadka, ale porażka z Usykiem to była już porażka z lepszym facetem.

Reklama

Boks. Anthony Joshua - Ołeksandr Usyk. Brytyjczyk chce rewanżu

- Jeśli Anthony będzie chciał wziąć rewanż, to z pewnością będzie musiał poczynić pewne korekty. AJ już mi mówił "Chcę rewanżu, chcę rewanżu", ale mamy sporo czasu na drugą walkę. Problem w tym, że pewność siebie Usyka wzrosła jeszcze bardziej, dlatego też jeszcze ciężej będzie go pokonać - kontynuował szef grupy Matchroom.

Boks. Ołeksandr Usyk - Anthony Joshua. Potencjalna data rewanżu

Kondycja i wytrzymałość Joshuy także była jednym z tematów wypowiedzi Hearna - AJ nie będzie teraz faworytem drugiej walki, ale wiem doskonale, że od razu podejdzie do tego rewanżu, bez żadnych pojedynków na przetarcie. Wciąż płonie w nim ogień i na pewno stać go na lepszy boks niż pokazał to dzisiaj. Opuściły go siły, zabrakło paliwa w baku i tak naprawdę ostatnią rundę przeboksował już tylko serduchem. Usyk świetnie pracował nogami i wyprowadzał mnóstwo ciosów. Rewanż mógłby się odbyć w lutym bądź marcu - dodał.

- Bardzo chciałbym rewanżu na Stadionie Olimpijskim w Kijowie - mówił na konferencji prasowej Usyk, nowy champion wszechwag. Hearn odpowiedział już, że z perspektywy interesów jego i Joshuy, organizacja gali na Ukrainie nie będzie wchodziła w grę.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje