Reklama

Reklama

Boks. Joshua - Fury: Ogłoszenie w przeciągu dwóch tygodni?

Wygląda na to, że pierwszy etap sagi dotyczącej hitowej walki Anthony’ego Joshuy (24-1, 22 KO) z Tysonem Furym (30-0-1, 21 KO) dobiega powoli końca. Takiego zdania jest przynajmniej promotor "AJ'a" Eddie Hearn, według którego podpisanie kontraktów przez obu pięściarzy to kwestia kilkunastu dni.

Brytyjczyk przyznaje, że obie strony wymieniły się umowami, wprowadziły stosowne poprawki. W planach szefa grupy Matchroom Boxing jest zakomunikowanie, że obaj bokserzy złożyli odpowiednie parafki, dopiero potem dograne zostaną kwestie lokalizacji i daty.

Reklama

- Prawdą jest, że wysłaliśmy kontrakty Bobowi Arumowi i Top Rank, oni odesłali nam je z wprowadzonymi zmianami, które są nieznaczne i pracujemy nad nimi - przyznał 41-latek.

- Ciągle powtarzam "dwa tygodnie", teraz nie zaryzykuję i powiem to samo, ale naszym planem jest ogłoszenie tej walki, aby ludzie wiedzieli, że obaj goście podpisali kontrakty na tę walkę. Potem będziemy rozmawiali z odpowiednimi stronami i krajami, z którymi mieliśmy kontakt wcześniej, zanim ogłosimy oficjalnie miejsce i datę. Tak będzie to przebiegało i miejmy nadzieję, że zamknięcie pierwszego etapu zostanie ogłoszone w przeciągu następnych dwóch tygodni.

Jak przyznaje Hearn, obie strony są skoncentrowane tylko na tym zestawieniu i nie spoglądają w innym kierunku. - Właściwie to nie widzę możliwości, aby ten pojedynek nie doszedł do skutku. Nie mamy planu B. Działamy na zasadzie "to się dzieje". Fury nie szuka żadnej innej walki, nie robi tego Top Rank i my również nie - zakończył być może najpotężniejszy bokserski biznesmen.

Dowiedz się więcej na temat: Anthony Joshua | Tyson Fury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje