Reklama

Reklama

Boks. Jose Legra pokonał koronawirusa

Dziennikarz Emilio Marquiegui poinformował na stronie internetowej dziennika "Marca", że Hiszpan kubańskiego pochodzenia Jose Legra został wyleczony z koronawirusa. Wiadomość o wyzdrowieniu 77-letniego byłego pięściarza, dwukrotnego mistrza świata obiegła całą sportową Hiszpanię.

Po powrocie ze szpitala, w którym był hospitalizowany, Legra całkowicie wyzdrowiał po zakażeniu COVID-19. Pochodzący z Kuby mistrz najpierw został przyjęty do szpitala w Madrycie 16 kwietnia, czyli miesiąc temu. Jedenaście dni później znalazł się już w domu po tym jak powoli dochodził do siebie. 

Reklama

Po kolejnych dniach kwarantanny kolejny wynik testu był już negatywny, a sam Legra czuł się tak jak dzień przed zakażeniem. Hiszpańskie media nie ukrywają radości, że jedna z najbardziej ukochanych postaci hiszpańskiego boksu, mimo zaawansowanego wieku, pokonała trudnego przeciwnika. 

Legra był mistrzem świata wagi piórkowej odpowiednio w latach 1968-1969 oraz 1972-1973. Mistrzowskie tytuły zdobywał poza granicami Hiszpanii - w Wielkiej Brytanii oraz Meksyku. Oba te zwycięstwa przeszły do historii hiszpańskiego pięściarstwa. Ostatnie słowa artykułu o ich bohaterze w hiszpańskiej "Marce" brzmią: "Niech żyje nasz mistrz!" 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje