Reklama

Reklama

Boks. Jeżewski i Turchi wyznaczeni do walki o tytuł mistrze UE

Europejska Unia Boksu (EBU) wyznaczyła Nikodema Jeżewskiego (17-0-1, 9 KO) i Fabio Turchiego (17-0, 13 KO) do walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej wagi cruiser. Jeżeli obozy obu pięściarzy nie osiągną porozumienia, organizatora pojedynku może wyłonić przetarg.

O propozycji walki Jeżewski vs Turchi mówiło się już w kwietniu, wówczas stawką miał być pas WBC International. 6 kwietnia Polak pokonał natomiast po trudnej walce Shawndella Wintersa na gali w Katowicach. Toskańczyk Turchi jest z kolei pięściarzem bardzo mocno promowanym we Włoszech. To właśnie on jest twarzą włoskiej odsłony projektu, jaki na całym świecie wdraża obecnie platforma streamingowa DAZN. 

Ostatnia walka Turchiego, kwietniowe zwycięstwo przed czasem z Samim Enbomem we Florencji, było sporym wydarzeniem medialnym, choć nie miało jeszcze odpowiedniej wartości sportowej. Ta ma przyjść wkrótce, plan zakłada wejście do pierwszej dziesiątki rankingów którejś z największych federacji do końca tego roku. Na marginesie warto dodać, że Turchi był jednym ze sparingpartnerów Mairisa Briedisa przed niedawną walką Łotysza z Krzysztofem Głowackim.

Reklama

Nikodem Jeżewski raczej nie jest teraz myślami przy walce z Włochem, ponieważ 31 sierpnia w Kałuszynie rywalem Polaka będzie były pretendent do tytułu mistrza świata, Mark Flanagan (24-7, 17 KO).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy