Reklama

Reklama

Boks. Ioka jak Tyson? W organizmie Japończyka wykryto marihuanę

Mistrz świata WBO wagi super piórkowej, Kazuto Ioka (26-2, 15 KO) może mieć problemy w związku z oblaniem testu antydopingowego przed wygraną przez techniczny nokaut walką z rodakiem Kosei Tanaką podczas sylwestrowej gali w Tokio, 31 grudnia zesżłego roku. W organizmie Ioki wykryto marihuanę.

Prawnik Japończyka, Masanao Hattori twierdzi, że dochodzenie zakończy się oczyszczeniem boksera z zarzutów. Według oficjalnego oświadczenia przygotowanego przez Hattoriego Ioka twierdzi, że nigdy nie używał marihuany jako narkotyku czy środka dopingującego i sugeruje, że dostała się ona do jego organizmu podczas używania leczniczego oleju CBD.

Media przypominają przy okazji sprawy Ioki walkę Mike'a Tysona z Andrzejem Gołotą w 2000 roku (Gołota odmówił walki po drugiej rundzie), która została uznana a nieodbytą, gdyż w organizmie Tysona wykryto marihuanę...

Reklama

- Paliłem marihuanę przed walką tylko raz. Kiedy walczyłem z Gołotą, to był jedyny raz, gdy paliłem i walczyłem. Nie miało to na mnie wpływu. Wpłynęło na Gołotę - mówił Tyson. Po latach przyznał, że palił również przed walką z Royem Jonesem Juniorem w listopadzie zeszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama