Reklama

Reklama

Boks. Igor Jakubowski pokonał Pawła Nowaczyńskiego. Ciężki nokaut

Igor Jakubowski (2-0, 1 KO) pokonał przed czasem ambitnego Pawła Nowaczyńskiego (0-1) podczas gali Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu. Dla polskiego olimpijczyka był to pierwszy pojedynek na zawodowych ringach po dwuletniej przerwie.

W pierwszej rundzie Jakubowski zaznaczył swoją przewagę, ale Nowaczyński pokazał charakter i nie skupił się tylko na obronie. Kilkukrotnie próbował odpowiedzieć i atakował bardziej doświadczonego przeciwnika.

Reklama

W drugim starciu walka się zakończyła. Jakubowski trafił potężnym ciosem z lewej ręki i ciężko znokautował debiutanta.

Dzięki wygranej Jakubowski awansował do półfinału turnieju w wadze junior ciężkiej. Jego rywalem będzie Kajetan Kalinowski, który w piątek pokonał Alana Jakimowskiego również w drugiej rundzie. Triumfator turnieju, którego Jakubowski bez wątpienia jest faworytem, wygra 50 tysięcy złotych.

Dla 28-letniego Jakubowskiego był to powrót na zawodowy ring po dwuletniej przerwie spowodowanej poważnymi kontuzjami. W debiucie ekspert Polsatu Sport pokonał Oleksieja Zhuka. W przeszłości Jakubowski odnosił liczne sukcesy na ringach amatorskich. W 2016 roku wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

BS

Dowiedz się więcej na temat: Igor Jakubowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje