Reklama

Reklama

Boks. IBF potwierdza eliminatory, Hrgović i Hunter mają czas do piątku

Federacja IBF potwierdziła wyznaczenie walki, o której we wtorek informował Michael Hunter (19-1-1, 13 KO), czyli pojedynku Amerykanina z Filipem Hrgoviciem (12-0, 10 KO), który będzie miał status eliminatora. Oczywiście dopiero wtedy, gdy Hrgović się na niego zgodzi. Hunter jest na tak, co ogłosił w mediach społecznościowych.

Czekamy zatem na odpowiedź ludzi Hrgovicia, przede wszystkim grupy Sauerland Promotion. O walce Huntera z Chorwatem mówi się od dawna, promotorzy Hrgovicia twierdzili jednak, że Hunter nie odpowiada na oferty i zwrócili się ostatnio w kierunku kwietniowego starcia z Martinem Bakole na Wyspach. Eliminator to jednak znacznie bardziej atrakcyjna walka. Hrgović zajmuje obecnie piąte miejsce w rankingu IBF, Hunter jest czwarty. Numer dwa Charles Martin odmówił walki z Hunterem, a numer trzy, Aleksander Usyk będzie walczył wiosną z Joe Joyce'em o tymczasowy pas WBO, więc federacja wyznaczyła konfrontację Hrgović vs Hunter o statusie eliminatora. Mistrzem IBF jest Anthony Joshua, który w czerwcu ma stoczyć pojedynek o wszystkie pasy z Tysonem Furym.

Reklama

- Nie bój się, to potrwa krótko. Nic nie poczujesz, po prostu pójdziesz spać i obudzisz się w szpitalu. Nie będzie bolało - mówił Hrgović do Huntera w listopadzie zeszłego roku, po zwycięstwie nad Rydellem Bookerem. Czy ''El Animal'' i ''Bounty Hunter'' wreszcie skrzyżują rękawice? Obaj mają czas do piątku (26 lutego) na oficjalną, pisemną akceptację eliminatora.

Na koniec dodajmy, że oprócz walki Hrgović vs Hunter federacja IBF wyznaczyła inny eliminator - pojedynek Jay Harris (18-1, 9 KO) vs Ricardo Sandoval (18-1, 13 KO). Zwycięzca zmierzy się z mistrzem wagi muszej - Morutim Mthalane (39-2, 26 KO).

Dowiedz się więcej na temat: Filip Hrgović | Michael Hunter

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje