Reklama

Reklama

Boks. Hearn: Joshua i Fury rozpoczęli przygotowania do walki

Wygląda na to, że mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthony Joshua (24-1, 22 KO) i mistrz świata WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) rozpoczęli przygotowania do walki o wszystkie pasy. Tak przynajmniej twierdzi promotor AJ-a Eddie Hearn, który porównuje Joshuę do najlepszego dziś zdaniem wielu boksera bez podziału na kategorie - Saula Alvareza.

- Widzę wiele podobieństw między Joshuą i "Canelo". Obaj mieli w życiu trudny start, obaj zbudowali wielkie dziedzictwa, jednak nadal mają ten głód, który mieli, gdy po raz pierwszy pojawili się na sali treningowej. To czyni ich zwycięzcami. Joshua wciąż próbuje nowych dróg rozwoju, a kiedy wejdzie się do szatni "Canelo" po walce, on rozmawia ze swoim trenerem Eddym Reynoso o tym, co można poprawić - powiedział Hearn.

Reklama

- AJ jest niesamowicie skupiony. Wiem, że myśli w tej chwili tylko o Tysonie Furym, choć pewnie by tak nie powiedział. Pracuje nad planem pokonania Fury'ego i zdobycia wszystkich pasów. Uwielbiam mistrzowskie nastawienie AJ-a, mentalność zwycięzcy - dodał Brytyjczyk.

- Tyson Fury to fantastyczny zawodnik, ale Joshua go "załatwi". Przygotowania już się zaczynają, Fury też już idzie na całego. Wie, co się dzieje, to może być największa walka wszech czasów - podsumował temat szef grupy Matchroom.

Przypomnijmy, że według ostatnich doniesień dwie możliwe daty pojedynku Fury - Joshua to 26 czerwca i 3 lipca. Faworytem wyścigu państw i miast, które zabiegają o to, by największa możliwa walka we współczesnym boksie odbyła się na ich terenie, jest w tej chwili podobno Arabia Saudyjska. Zawodnicy mogą zarobić nawet po 100 milionów funtów na głowę, choć bardzo trudno to dokładnie ocenić.

Dowiedz się więcej na temat: Anthony Joshua | Tyson Fury | Eddie Hearn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje