Reklama

Reklama

Boks. Hafthor Bjornsson zadebiutował w boksie

​Duże zainteresowanie wzbudził bokserski debiut w Dubaju, a w zasadzie debiutancka walka pokazowa jednego z najsilniejszych ludzi na świecie, ogromnego Islandczyka Hafthora Bjornssona (znanego widzom w ostatnich latach przede wszystkim z serialu "Gra o Tron"), który po zakończeniu pełnej sukcesów kariery w sportach siłowych przystąpił do intensywnych treningów bokserskich.

Bjornsson szykuje się do planowanej na wrzesień w Las Vegas konfrontacji z innym legendarnym siłaczem - Eddiem Hallem. Ogromni siłacze zamierzają rozstrzygnąć za pomocą pięści kwestię słynnego rekordu świata w martwym ciągu (Bjornsson pobił o kilogram rekord ustanowiony przez Halla, który podniósł pół tony), a także wielu wzajemnych oskarżeń, jakie wygłaszali w mediach. 

Reklama

Walka Bjornssona z Hallem jest reklamowana jako ''najcięższy pojedynek bokserski w historii''. Przed wczorajszą pokazówką Islandczyk ważył niewiele ponad 160 kilogramów (jego rywal, zawodowy bokser Steven Ward ''zaledwie'' 98 kilogramów), co oznacza, że zdołał ''zrzucić'' prawie 40 kilogramów, bo w 2017 roku, gdy był najsilniejszym człowiekiem świata, ważył 197 kilogramów.

Jak wypadł wczoraj Bjornsson w pojedynku z Wardem? Na pewno widać było, że Thor ma jeszcze przed sobą masę pracy, by wyglądać w ringu jak bokser. Po walce ogłoszono symboliczny remis.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Hafthor Bjornsson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje