Reklama

Reklama

Boks. Gołowkin kontuzjowany, znów odwleka się walka z Szeremetą

Mistrz świata IBF wagi średniej, Giennadij Gołowkin (40-1-1, 35 KO) doznał kontuzji prawej łydki, co uniemożliwia mu udział w treningach przez co najmniej miesiąc. Tym samym wielokrotnie przesuwana walka Kazacha z Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO) - obowiązkowym pretendentem IBF - znów odwlecze się w czasie. Teraz mówi się, że do tego pojedynku dojdzie w maju lub czerwcu. Gołowkin ma zresztą - oprócz kontuzji - inny kłopot.

- Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by pomóc Giennadijowi, ale on nie był po prostu w stanie zrobić tego, o co prosiliśmy. Krótko mówiąc, poprosiłem go, żeby opuścił nasz ośrodek, ponieważ nie realizował naszych wspólnych ustaleń. Życzę mu jednak powodzenia w przyszłości - powiedział kontrowersyjny specjalista od przygotowania fizycznego, Victor Conte, z którym ''GGG'' rozpoczął współpracę miesiąc temu i jak widać nie potrwała ona długo.

Przedstawiciele Gołowkina proszą IBF w oficjalnym piśmie o przesunięcie walki z Szeremetą o kilka tygodni. Nota bene sporo mówiło się ostatnio o planowanej na wrzesień walce Gołowkin vs Canelo III: wobec ww. sytuacji stoi ona zapewne pod znakiem zapytania, lecz nie mamy na ten temat żadnych szczegółowych informacji.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL