Reklama

Reklama

Boks. Felix Sturm skazany na trzy lata więzienia za oszustwa podatkowe

Były mistrz świata zawodowców w boksie Niemiec Felix Sturm został skazany przez sąd w Kolonii na trzy lata więzienia za oszustwa podatkowe – poinformowano w czwartek.

Jak podano w komunikacie, dawny czempion kategorii średniej i super średniej uchylał się od zapłacenia podatku w wysokości około miliona euro.

Wcześniej oskarżony był o uniknięcie uiszczenia 5,8 mln euro, a dotyczyło to okresu podatkowego od 2008 do 2015 roku. Ostatecznie sprawa nie objęła lat 2014-2015.

Wyrok nie jest prawomocny i 41-letniemu pięściarzowi przysługuje złożenie apelacji.

W kwietniu 2019 roku Sturm został aresztowany, a wyszedł na wolność w grudniu po wpłaceniu 300 tysięcy euro kaucji.

Jeszcze pod nazwiskiem Adnan Catic pochodzący z Bośni i Hercegowiny bokser zdobył w 2000 roku amatorskie mistrzostwo Europy. Jako zawodowiec w latach 2001-2016 stoczył 48 walk, z których 40 wygrał, pięć przegrał i trzy zremisował.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy