Reklama

Reklama

Boks. Ewa Piątkowska: Moja kariera się jeszcze nie skończyła. Na Polsat Boxing Night to udowodnię

Już 5 grudnia na gali Polsat Boxing Night 9 była mistrzyni świata Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) zmierzy się z debiutującą w zawodowym boksie utytułowaną kickboxerką Różą Gumienną (0-0), która ostatnio występowała w mieszanych sztukach walki. - Znowu zawalczę z godną rywalką na dużej, porządnej gali, gdzie mogę pokazać kibicom, że moja kariera się jeszcze nie skończyła i cały czas jestem w formie - stwierdziła Piątkowska.

Dla Piątkowskiej będzie to szesnasty zawodowy pojedynek w boksie. Jednak ze względu na brak ciekawych propozycji zawodniczka zmieniła dyscyplinę.

Reklama

- Pod koniec sierpnia poszłam na pierwszy trening MMA. Trenowałam regularnie, aż dostałam pierwszą propozycję występu na Polsat Boxing Night. Była na tyle atrakcyjna, że ją przyjęłam. Znowu zawalczę z godną rywalką na dużej, porządnej gali, gdzie mogę pokazać kibicom, że moja kariera się jeszcze nie skończyła i cały czas jestem w formie - zaznaczyła Piątkowska.

Gumienna to przede wszystkim utytułowana kick-boxerka, a od niedawna próbuje również swoich sił w MMA. Do tej pory w mieszanych sztukach walki stoczyła trzy pojedynki i wszystkie wygrała. Teraz spróbuje swoich sił w boksie zawodowym.

- Propozycja walki podczas grudniowej gali jest po pierwsze wyróżnieniem, zaszczytem, po drugie ogromnym prestiżem - podsumowała debiutantka.

NP, Polsat Sport

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl Kliknij!

Dowiedz się więcej na temat: Ewa Piątkowska | Polsat Boxing Night | boks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje