Reklama

Reklama

Boks. Ewa Brodnicka nie zmieściła się w limicie przed walką z Mikaelą Mayer i straciła tytuł

W nocy z soboty na niedzielę Ewa Brodnicka zmierzy się w Las Vegas z Mikaelą Mayer. Polka miała bronić pasa WBO w kategorii superpiórkowej, ale dwukrotnie nie zmieściła się w limicie wagowym i straciła tytuł.

Brodnicka stanie przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze. Mikaela Mayer tak, jak Polka, jest bowiem niepokonana. Obie zawodniczki spotkały się już na ważeniu.

Mayer idealnie zmieściła się w limicie kategorii superpiórkowej. Brodnicka była odrobinę za ciężka. Wniosła na wagę 130,9 lbs czyli 59,3 kg, a limit wynosi 58,9 kg. Polka miała godzinę na zrzucenie wagi.

"Kleo" poprawiła się, ale to nie wystarczyło, aby zejść do odpowiedniej wagi. Evan Korn z grupy Top Rank poinformował, że Brodnicka ważyła 130,1 lbs. Limit przekroczyła zaledwie o 0,1 lb.

Reklama

To sprawiło, że nasza zawodniczka straciła tytuł. W stawce walki pozostanie pas, ale będzie mogła zdobyć go tylko Mayer. Jeśli wygra Brodnicka, tytuł stanie się wakujący.

Pojedynek odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę na gali grupy Top Rank w Las Vegas. Walką wieczoru będzie pojedynek o pasy WBA i IBF w wadze koguciej pomiędzy Naoyą Inoue i Jasonem Moloneyem.

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje