Boks. Efektowny Murata porozbijał Butlera i obronił tytuł

Ryota Murata (16-2, 13 KO) w efektowny sposób obronił pas WBA Regular wagi średniej, demolując przed czasem w walce wieczoru Stevena Butlera (28-2-1, 24 KO). Gala odbyła się w Jokohamie.

Japończyk już pod koniec pierwszej minuty trafił z doskoku ładną akcją lewy-prawy. Pretendent szukał ciosów na korpus, bo akcje na górę reprezentant gospodarzy zbierał na szczelną gardę.

Mistrz olimpijski z Londynu (2012) wywierał nieustanny pressing, skracał sobie drogę lewym prostym, a w półdystansie przeważał już wyraźnie.

W połowie trzeciej rundy wiadomo było, że jeśli nie wydarzy się jakiś kataklizm, to pas pozostanie w Japonii.

Już w tym starciu challengera od nokdaunu wyratował tak naprawdę gong, oznaczający przerwę.

Dowiedz się więcej na temat: Ryota Murata | Steven Butler