Reklama

Reklama

Boks. Dubois znokautował Gormana

Pojedynek dwóch niepokonanych prospektów o mistrzowskich aspiracjach zakończył się efektownym nokautem w piątej rundzie. Kreowany przez wielu na kolejnego Anthony'ego Joshuę "DDD" Daniel Dubois (12-0, 11 KO) zdominował i wykończył Nathana Gormana (16-1, 11 KO), zdobywając pas mistrza Wielkiej Brytanii w wadze ciężkiej.

Zdaniem kibiców i ekspertów szanse od początku rozkładały się mniej więcej 50/50, ale w ringu szybko okazało sie, że Gorman odczuwa ogromny respekt przed siłą przeciwnika. "DDD" od pierwszych sekund nadawał tempo walce, a jego rywal o cygańskich korzeniach szukał kontr w elektryzujących wymianach, lecz sam nie inicjował akcji. Ta strategia okazała się błędna, bowiem Dubois bez szacunku lokował potężne bomby i już w trzeciej rundzie doprowadził do liczenia.

Gormanowi wyraźnie walkę utrudniało rozcięcie przy lewym oku. Nie słuchał Ricky'ego Hattona, który doradzał mu inne rozwiązania w narożniku. Dubois zdominował czwarte i piąte starcie, a pojedynek zakończył się po prawym sierpowym na czubek głowy. Gorman nie dał się wyliczyć po nokdaunie, ale sędzia ringowy nie dopuścił go do dalszej walki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama