Reklama

Reklama

Boks. Były mistrz świata Juergen Braehmer: Piłkarze mogą trenować, a inni nie

Były mistrz świata w boksie zawodowym Juergen Braehmer wyraził niezadowolenie, że piłkarze ligi niemieckiej mogą już trenować w przeciwieństwie do innych sportowców. "To bardzo niesprawiedliwe" - ocenił.

Braehmer był czempionem federacji WBO i WBA, a także mistrzem Europy w kategorii półciężkiej. Ostatnią walkę stoczył pod koniec 2019 roku. Pracuje jako trener, jest też właścicielem gymu w Schwerinie.

"To, co jest dozwolone w piłce nożnej, powinno być dostępne dla wszystkich sportowców, a mówię o możliwości trenowania. To bardzo niesprawiedliwe, że piłkarze mogą ćwiczyć, a inni nie" - stwierdził w wywiadzie dla magazynu "Bild".

Na przykład kluby futbolowej Bundesligi już przygotowują się do wznowienia rozgrywek. Poszczególne drużyny trenują w małych grupach.

Reklama

"Chodzi mi szczególnie o kluby i stowarzyszenia, które nie mają milionowych budżetów, nie mają także dobrze opłacanych kontraktów telewizyjnych. Moja córka Jasmin prowadzi zajęcia z gimnastyki rytmicznej, ale dziś nie wolno jej tego robić" - zaznaczył 41-letni Braehmer.

W karierze wygrał 52 z 55 pojedynków, pokonując m.in. Pawła Głażewskiego i Aleksego Kuziemskiego.

giel/ cegl/Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje