Reklama

Reklama

Boks. Brutalny nokaut Hrgovicia na gorszym o kilka klas rywalu

Brązowy medalista olimpijski z Rio w wadze superciężkiej, Chorwat Filip Hrgović (11-0, 9 KO) brutalnie znokautował w drugiej rundzie o kilka klas słabszego Greka o gruzińskich korzeniach - Alexandre Kartozię (8-2-1, 7 KO) - na gali w duńskim Struer.

W pierwszej rundzie ważący wczoraj najwięcej w karierze (112,5 kg) Hrgović bawił się z Kartozią jak kot z myszą. Spokojnie wywierał presję, szachował pracą nóg i lewą ręką, a następnie trafiał m.in. prawym prostym w różnych płaszczyznach, a także lewym sierpowym na głowę, którym często kończył akcje. Kartozia kilka razy się zerwał, ale nie był w stanie niczego zwojować.

Reklama

Koniec nastąpił w drugiej rundzie. Po kilku akcjach Hrgović zamarkował cios prawą na dół, po czym wystrzelił tą samą ręką ciosem prostym na górę i ściął rywala z nóg. Grek zawisł na linach, a sędzia przerwał pojedynek. Wyglądało to bardzo groźnie, Kartozia zdołał się jednak po dłuższej chwili podnieść. 

Za miesiąc w USA pukający do czołówki królewskiej dywizji ''El Animal'' ma walczyć z Rydellem Bookerem. Jeżeli wygra, być może wystąpi na grudniowej gali Joshua vs Pulew w Londynie. Oby zmierzył się tam z naprawdę mocnym przeciwnikiem.

Dowiedz się więcej na temat: Filip Hrgović

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama