Reklama

Reklama

Boks. Breazeale rzucił wyzwanie Adamowi Kownackiemu

Najlepszy obecnie polski bokser wagi ciężkiej, Adam Kownacki (20-0, 15 KO) ma wrócić do ringu na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Polak znajduje się wysoko w rankingach wszystkich federacji (czwarte miejsce w WBC, trzecie w WBA i IBF oraz piąte w WBO) i teoretycznie jest blisko pojedynku o mistrzostwo świata. Tymczasem chęć walki z Adamem znów zgłasza dwukrotny pretendent do tytułu - Dominic Breazeale (20-2, 18 KO).

- Jak leci "Babyface"? Wygląda na to, że nie masz jeszcze rywala na kolejną walkę. Dwa razy wyzwałem cię na pojedynek, ale najwidoczniej potrzebujesz więcej czasu na przygotowania do walki ze mną. Dajmy kibicom prawdziwą wojnę wagi ciężkiej. Możemy to zrobić w lutym? Zdążysz się przygotować? - stwierdził Amerykanin za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Reklama

Przypomnijmy, że ostatnia walka Breazeale'a to błyskawiczna, majowa porażka w walce o pas z mistrzem WBC Deontayem Wilderem. Zupełnie inaczej wyglądał ostatni pojedynek Kownackiego - Polak pokonał w sierpniu na punkty Chrisa Arreolę. 

Kownacki i Arrreola wyprowadzili najwięcej ciosów w historii walk wagi ciężkiej obsługiwanych przez system Compubox - aż 2172.

Dowiedz się więcej na temat: Dominic Breazeale | Adam Kownacki | Izu Ugonoh | Izuagbe Ugonoh

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje