Reklama

Reklama

Boks. Breazeale kontra Whyte o tymczasowe mistrzostwo świata federacji WBC

Dominic Breazeale (20-1, 18 KO) pozostaje pretendentem do pasa WBC wagi ciężkiej od listopada 2017 roku. Dwukrotnie odstępował od walki mistrzowskiej, czeka już bardzo długo na swoją szansę, ale dziś władze World Boxing Council podjęły jednogłośną decyzję o tym, że Amerykanin zaboksuje o tytuł w wersji tymczasowej.

Dlaczego nie o pełnoprawny pas? Bowiem zasiadający na tronie Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) w grudniu kontrowersyjnie zremisował z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) i prawdopodobnie 18 maja dojdzie do ich rewanżu. Olimpijczyk z Londynu w barwach USA musiałby czekać kolejne miesiące, więc dostanie walkę o pas WBC Interim.

Rywalem Breazeale'a będzie najwyżej notowany w rankingu Dillian Whyte (25-1, 18 KO). A lepszy z tej dwójki zaatakuje potem pełnoprawnego championa, z dużo lepszym dla siebie podziałem pieniędzy.

Obozy Dominica oraz Dilliana mają teraz czas na negocjacje. Jeśli nie dojdą do porozumienia, 19 marca w siedzibie WBC odbędzie się przetarg, który wyłoni organizatora tej walki.

Reklama

Breazeale w lutym 2016 roku wygrał przez nokaut z Izu Ugonohem.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy