Reklama

Reklama

Boks. Błyskawiczne zwycięstwo Artura Szpilki. Nokaut!

Artur Szpilka błyskawicznie pokonał Fabio Tuiacha w głównej walce wieczoru podczas gali Knockout Boxing Night w Sosnowcu. 39-letni Włoch w pierwszej rundzie dwa razy leżał na deskach. Po walce Polak zapowiedział, że nie będzie już walczył w kategorii ciężkiej, tylko cruiser.

Zaledwie 87 sekund trwał powrót Artura Szpilki (23-4, 16 KO) po ostatniej nieudanej walce. Szpilka odniósł szesnaste zwycięstwo przed czasem. Tym razem potrzebował niecałej półtorej minuty, aby przez techniczny nokaut pokonać Włocha, który nie miał żadnych argumentów.

Reklama

Jak wyglądała walka? Włoch pod koniec pierwszej minuty zrobił krok do przodu, "Szpila" skontrował lewym krzyżowym na górę i posłał przeciwnika na deski. Ten jeszcze wstał, jednak Artur doskoczył, poprawił dwoma hakami na żebra i było po walce.

Komentując to szybkie zwycięstwo, "Szpila" zapowiedział, że po latach wraca do kategorii junior ciężkiej, w której górny limit wynosi 90,7 kilograma.

Polski bokser wrócił na ring po ostatniej dramatycznej porażce, gdy w Londynie Dereck Chisora ciężko go znokautował. Przed walką wydawało się jego rywal, Włoch Tuiach, mimo niezłego bilansu (29 wygranych, 6 porażek) będzie łatwym przeciwnikiem. I tak też się stało. Rywal był nawet bardzo słaby.

Przypomnijmy też, że po raz ostatni Szpilka walczył w Polsce niespełna rok temu, gdy wygrał na punkty z Mariuszem Wachem, choć w ostatniej rundzie był bliski nokautu.Dowiedz się więcej na temat: boks | Artur Szpilka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje