Reklama

Reklama

Boks. Anthony Joshua chce być niekwestionowanym mistrzem

Mistrz świata IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej, Anthony Joshua (23-1, 21 KO) domaga się walki o pas WBC. Jeżeli go zdobędzie, zunifikuje wszystkie tytuły i stanie się niekwestionowanym czempionem.

Na razie jednak droga do tego jest daleka, gdyż plany mistrza WBC, Deontaya Wildera (42-0-1, 41 KO) są związane z inną wielką walką. Wszystko będzie bardziej jasne już w lutym, dziś za to Brytyjczyk i Amerykanin głoszą swoje przesłania.

"Przekazujcie dalej moją wiadomość i mówcie o walce o tytuł niekwestionowanego mistrza. To jest to, czego chcą ludzie i czego chcę ja. Bardzo mocno! Jestem tutaj, żeby zdobyć tron i odegrać główną rolę, nie zadowolę się niczym innym" - napisał w mediach społecznościowych Joshua, który we wtorek komplementował Wildera.

Reklama

- Jest bardzo utalentowany, był mądrze prowadzony i pozwolono mu zdobyć niezbędne doświadczenie. Gdy bokser znajduje się na mistrzowskim poziomie, nie może już wrócić do walk na niższym. Mimo, że droga Wildera do tytułu był dłuższa niż moja, od czasu zdobycia pasa nie patrzył już wstecz. Jego pomysł na sukces zadziałał perfekcyjnie, składam gratulacje ''Bronze Bomberowi'' i jego teamowi - mówił AJ.

Sam Wilder nie ustaje natomiast w atakach na Joshuę, którego czekać mogą w tym roku dwie walki z obowiązkowymi pretendentami: Kubratem Pulewem (IBF) i Aleksandrem Usykiem (WBO).

- Gdyby Joshua był w sobotę (podczas walki w Arabii Saudyjskiej - przyp.red.) w ringu z Wilderem, zostałby zdemolowany. On z pewnością nie chce się ze mną bić. Żyję w jego snach, jestem jego najgorszym koszmarem - powiedział Wilder.

- Joshua nie chce również walki z Furym, jest dla niego za trudna - stwierdził w środę artysta nokautu z Alabamy, który 22 lutego zmierzy się w rewanżu z Tysonem Furym i to właśnie od tej walki zależą na razie losy ewentualnej konfrontacji o tytuł niekwestionowanego czempiona.

Warto na koniec przypomnieć, że ostatnim niekwestionowanym mistrzem królewskiej dywizji był Lennox Lewis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama